Skup aut Warszawa - gdzie sprzedać auto

Forum motoopinie.info

Re: Skup aut Warszawa - gdzie sprzedać auto

Postautor: Jaigabynibe » 29 wrz 2017, 21:44

Tych skupów aut to się narobiło setki. Na każdym rogu reklama
Jaigabynibe

Postautor: Przemko » 29 wrz 2017, 21:48

Nic się nie zmieniło skupów aut możesz mieć setki ale takich co chcą zapłacić uczciwie to na rękach jednej ręki możesz policzyć - dlatego zanim się gdzieś wybierzesz warto zapytać na forum
Przemko

Postautor: cootGlart » 29 wrz 2017, 21:59

Naprawdę to firmy skupują wszystkie auta? Ja bym miał do sprzedania samochód którego wartość rynkowa to ok 221 tyś netto czy skupy aut ogarną taki temat? Jeśli tak to które nie koniecznie musi być w Warszawie mogę ewentualnie podjechać
cootGlart

Postautor: This123 » 29 wrz 2017, 23:16

Nie kojarz skupu aut z firmą która skupuje jedynie tanie samochody. Są skupy aut które specjalizują się w autach od utylizacji ale też jest spora grupa aut specjlizująca się w samochodach nowszych. Gdy ja ostatnio szukałem to powiem szczerze, że miałem duży problem aby sprzedać samochód z 2004 r. - większość skupów mówiła, że samochód za stary i że oni np skupują jedynie samochodu do 10 lat. Najlepiej zapytaj wujka google wpisz sobie coś w stylu skup aut luksusowych Warszawa czy skup aut drogich warszawa i już widzę, że są konkretne wyniki i firmy
This123

Postautor: cootGlart » 30 wrz 2017, 7:39

Ok napisałem do kilku miejsc sensowne odpowiedzi dostałem od następujących firm

http://skupautluksusowych.eu
Całkiem sensowna propozycja sprzedaż wiąże się z dostarczeniem samochodu do nich do Poznania lub Katowic

http://directauto24.pl
Oferują albo zakup samochodu albo pośrednictwo w sprzedaży auta, podobno sprzedają takie samochodu jak moje i mogą go włączyć do oferty. Tutaj też nie można tematu zrealizować w Warszawie tylko sprzedaż we Wrocławiu.

No i wspomniana tutaj wyżej firma Superautomarket.pl też proponuje kupno za gotowkę samochodu podobno od ręki też we Wrocławiu. Właścicwie wstępnie zaproponowali cenę najlepszą. Tak więc chyba czeka mnie wycieczka do Wrocławia. Mam nadzieję, że nie na darmo…
cootGlart

Postautor: Przemko » 30 wrz 2017, 7:54

Napisz dla pełnego obrazu sytuacji jakie kwoty proponują ci za samochód ?
Przemko

Postautor: Przemko » 30 wrz 2017, 11:17

Z pierwszych wycen wynika, że od ceny rynkowej odejmują 15-25%.
Przemko

Postautor: Przemko » 30 wrz 2017, 11:59

No niezle czyli zakładając tak jak pisałeś, że auto rynkowo jest warte 220 tyś to dostaniesz za nie ok 170-180tyś. Spora różnica
Przemko

Postautor: Aniaikris » 30 wrz 2017, 12:01

:roll: :roll: Przy takich kwotach wygląda na dużą różnicę ale popatrz jak auto jest warte 22 tyś to dostaniesz 17-18 tyś
Aniaikris

Postautor: cootGlart » 30 wrz 2017, 13:17

no tak mniej więcej proponują od 170 do 180k. ale liczę, że jak bym nawet miał sprzedawać prywatnemu właścicielowi to 10% to każdy już na start nawet przy rozmowie telefonicznej oczekuje no i dalej na miejscu też chcą negocjować. Wystawiłem auto to było kilka telefonów w ciągu miesiąca i praktycznie każdy zaczynał rozmowę od tego. Poza tym cała papierologia. Auto dopiero wykupiłem z leasingu i mam jedynie fakturę zakupu, nie przerejestrowałem jeszcze auta więc w dowodzie jest EFL. Ludzie się boją chcą aby przerejestrować auto no i tu dodatkowe koszty, bo przerejestrowaie to niby mały koszt ale rekalkulacja ubezpieczeniea to już znów większy wydatek no i do tego miesiąc czasu oczekiwania na papiery tak powiedziała pani w wydziale komunikacji. Nawet jak przerejestruje to znów szukanie klienta a zbliża się koniec roku czyli jak bym nie sprzedał w tym roku to znów auto straci na wartości. Ale to wszystko to i tak jest nic bo nawet mogę sprzedać to auto taniej aby nie mieć tych ludzi na głowie - każdy traktuje cie jak oszusta albo chce zdoić z ceny nawet bardziej niż te skupy. Dlatego uważam, że prawodpodobie w ostatecznym rachunku może to wyjść podobnie ale tu mam szybciej i bez nerwów.
cootGlart

PoprzedniaNastępna

Wróć do Forum ogólne