Holenderski fabryczny gaz Volvo V70 - gdzie naprawić

Forum motoopinie.info

Holenderski fabryczny gaz Volvo V70 - gdzie naprawić

Postautor: rik » 22 sty 2013, 0:26

Czy może ktoś dać znamiar na jakiegoś mechanika we wrocławiu który poradzi sobie z naprawą fabrycznej instalacji gazowej w Volvo V70 z 2000 r. - do tej pory serwisowałem na Ptasiej ale ostatnio zaczeli przesadzaać z cenami. p.s czy to prawda, że jak się ma fabrycznie zamontowaną instalacje gazową w samochodzie to nie trzeba robić homologacji butli co 10 lat?
Ostatnio zmieniony 03 lut 2013, 11:18 przez rik, łącznie zmieniany 1 raz
rik

Re: Holenderski fabryczny gaz Volvo V70 - gdzie naprawić

Postautor: martynka33 » 03 lut 2013, 11:15

Dokładnie jeśli posiadasz fabryczną instalacje w Volvo v70 i do tego homologacje fabryczną - taki niebieski świstek to nie musisz robić homologacji butli i na podstawie tego papierku bez problemu zrobisz przegląd w każdej stacji diagnostycznej. Poza tym to bardzo dobra instalacja gazowa.
martynka33

Postautor: tomson82 » 03 lut 2013, 11:26

Jeśli chodzi o serwis fabrycznej instalacji w Volvo to kompletnie nie musisz się martwić - nie jest to przecież produkt wypuszczony wczoraj tak więc większość mechaników sobie z nią poradzi - wybierz kogoś kto zaproponuje rozsądną cenę. Sam zajmowałem się serwisowaniem instalacji gazowych więc w razie pytań zapraszam na priv. Części eksploatacyjne ogólnodostępne i jeśli masz fabryczną homologacje to jest ona dożywotnia, nie musisz robić co 10 lat homologacji butli tak jak w standardowych instalacjach gazowych...
tomson82

Postautor: qqq » 05 lut 2013, 18:33

Miałem takie autko - faktycznie przechodziło wszystkie przeglądy bez problemu na podstawie fabrycznej informacji o instalacji gazowej. Raz tylko trafiłem na jakiegoś idiotę na stacji diagnostycznej co twierdził, że musi być dodatkowa homologacja ale na szcęście miał nieco mądrzejszego kolegę na stacji diagnostycznej i wyjaśnił mu o co chodzi. Jeśli chodzi o samą instalacje to jest lepsza niż te wszystkie Brc nowe - nigdy mi się z nią nic nie działo - w zimie i w lecie auto jeździło na gazowni idealnie, koszty wymiany filtrów groszowe i każdy Ci to zrobi. Ja miałem ją na silniki 2435cm3 i spalanie w granicach 12-13l w miescie.
qqq

Wróć do Forum ogólne